Informatica Timișoara și-a respectat blazonul cu Bucovina Vikov. Elevii lui Robert Lupu au dat o duzină de goluri

Campioana României la futsal, Informatica Timișoara, s-a impus cu 12-1 în meciul de pe teren propriu cu Bucovina Vikov, din prima rundă a returului. Sucevenii, invitați în prima ligă de futsal, au venit doar cu șapte jucători.

Până la pauză, Timișoara a marcat de patru ori, prin Andre Deco Nogueira, Pedro da Silva, Dmitro Bondar și Dumitru Mimi Stoica. „Asaltul” a continuat în repriza secundă, prin alte goluri marcate de Denys Ovsiannikov, Mimi Stoica, Pedrinho da Silva și din nou Ovsiannikov. La 8-0, moldovenii au marcat în minutul 30, prin Șchipor. Timișoara a mai dat însă alte patru goluri prin Pedrinho, Ovsiannikov, Deco și Stoica.

Informatica va juca din nou duminică, 25 noiembrie, de la ora 16, la Călărași.

Sursă foto: facebook.com/pg/csinformaticatimisoara