Primăria Băile Herculane și Serviciul de Gospodărie Comunală participă sâmbătă 18 septembrie la campania de ecologizare a Văii Cernei în cadrul acțiunii naționale de igenizare “Let’s do it România” alături de alte instituții și voluntari.
Obiectivul principal al campaniei constă în realizarea unor acțiuni de curățare a zonelor afectate de gunoaiele aruncate la voia întâmplării pe suprafața parcului național, acțiuni de conștientizare a populației privind importanța protejării mediului și a colectării selective a deșeurilor, dar și mobilizarea și implicarea populației prin acțiuni de voluntariat.
Vă așteptăm alături de noi!
Plecarea în această acțiune se va face în data de 18 septembrie ora 10 din fața Centrului de Vizitare al Parcului Național Domogled-Valea Cernei.
Pentru alte detalii legate de participare și organizare vă rugăm să luați legătura cu D-na. Păsărin Mariana la nr. de tel. 0726212015 sau prin email la adresa mariana.pasarin@domogled.ro
Tânărul a dispărut în jurul orei 13:00 și a fost găsit de polițiști în jurul orei 22:00. Polițiștii reșițeni au fost sesizați astăzi că, în jurul orei 13:00, Vlad...