S-au tras focuri de armă pe terasa unui local din Timișoara. Doi bărbați s-au certat și unul a ajuns la spital.
Arma folosită este din categoria celor nesupuse autorizării, fiind un pistol Airsoft.
„Polițiștii Secției 1 Timișoara au fost sesizați cu privire la faptul că pe terasa unui local de la intersecția străzii Renașterii cu strada Lugojului, a avut loc un conflict spontan între doi bărbați,în urma căruia un bărbat în vârstă de 35 de ani, ar fi fost împușcat de un altul în vârstă de 54 de ani, cu un pistol tip Airsoft. Persoana vătămată a fost transportată la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale,iar bărbatul în vârstă de 54 de ani a fost condus la sediul Secției 1 Urbane Timișoara în vederea audierilor”, a transmis IPJ Timiș.
Polițiștii au întocmit un dosar penal pentru lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice.
Bunurile de patrimoniu ale Muzeului Banatului care se află în Castelul Huniade vor fi mutate într-o locație nouă. Castelul reintră în restaurare. Pentru că vorbim de obiecte de o...
Inedit pentru turiști, în Timiș. Prânz între prieteni, la Nemeșești 33
Premieră națională: Timișoara va găzdui cel mai mare eveniment de psihologie sportivă din Europa
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281