Fără probleme în Ardeal. Informatica a câștigat la scor în prima deplasare a sezonului

Echipa de futsal Informatica Timișoara a câștigat cu 8-1 meciul din deplasare de pe terenul celor de la Clujana Cluj, din runda a patra a campionatului. Cinci goluri i-au aparținut sârbului Stojan Milovac, în timp ce reșițeanul Vali Ilaș a dat o „dublă”, iar Darko Ristic a înscris și el o dată.

Milovac a deschis scorul rapid la Cluj, încă din minutul 2. Ilaș și din nou Milovac, de încă două ori, au mai înscris până la pauză, când s-a intrat cu scorul de 0-4. În repriza a doua, după golul lui Ristic și alte două ale lui Milovac, scorul s-a făcut 0-7. Gazdele au marcat golul de onoare în minutul 35, prin Robert Kis, iar până la sfârșit, Ilaș a mai marcat o dată în contul echipei din Banat. După trei meciuri disputate, alb-violeții au 6 puncte în clasament.

Informatica va juca săptămâna aceasta din nou, joi, tot în deplasare, la Odorheiu Secuiesc. Meciul este o restanță din etapa a doua.