Duminică de spectacole la Teatrul de Vest!

banner 1164 x 200 px cristescu 1000 x 200 2 copy

Dimineața pentru copii și seara pentru adulți este programul de această duminică a teatrului reșițean. Două spectacole de excepție vor face deliciul spectatorilor.

Ziua de duminică, 26 ianuarie, este rezervată spectacolelor de teatru. Dacă dimineața părinții își vor lua de mână copilașii pentru o poveste în regia artistică a actriței Camelia Ghinea, seara copiii vor rămâne în grija bunicilor, părinții fiind prezenți la spectacolul „Falstaff”.

Stiri Timisoara promovare banner maxagro

Așadar, „Prietenul meu, spiridușul” îi va vizita pe copiii prezenți la Teatrul de Vest de la ora 11:00 dimineața, iar adaptarea după Nevestele vesele din Windsor, „Falstaff”, va fi jucată de către actorii reșițeni Florin Ruicu, Marius Tudor, Sorin Fruntelată, Dan Mirea, Dodi Anca Rădulea, Ana Maria Cizler și Camelia Ghinea de la ora 19:00.

cristescu 1000 x 200 2 copy untitled design
/** clever pariuri **/ /** sfarsit clever **/