Două ore, cinci seturi și prima înfrângere pentru CSM Lugoj

Voleibalistele au înregistrat prima înfrângere în etapa a IV-a din Divizia A1, după trei runde în care au luat de fiecare dată toate punctele. La București, cu Rapidul, bănățencele au cedat însă la scorul de 3-2, după un meci ce a durat aproape două ore.

De două ori, timișencele au condus, dar au fost egalate. CSM Lugoj a luat primul set cu 25-22, pentru ca apoi, rapidistele să egaleze după 25-18. A urmat un nou set luat de oaspete, cu 25-19, însă formația din București a egalat la 2-2, după 25-16. S-a jucat și set decisiv, adjudecat de giuleștence cu 15-12. Pentru Lugoj, cea mai bună realizatoare a fost Nina Kocic, cu 29 de puncte marcate. Rapidul a câștigat două puncte, iar Lugojul obține unul cu care ajunge în clasament la un total de 10 puncte.

Etapa viitoare, CSM Lugoj are meci acasă cu CSO Voluntari.