Fotbaliștii de la Clubul Sportiv Municipal-Școlar Reșița au început pregătirile pentru meciurile amicale.
Pentru trierea lotului, noul antrenor Gheorghe Barbu organizează două meciuri amicale. Acestea vor ajuta jucătorii să se cunoască între ei, dar și să se acomodeze cu noul lor antrenor.
De asemenea, antrenorul Gheorghe Barbu a ajuns ieri pe stadionul „Mircea Chivu”, unde a reunit întregul lot de seniori al Clubului Sportiv Municipal-Școlar Reșița. Viitorul sună bine pentru echipa reșițeană, deoarece Gheorghe Barbu a antrenat Unirea Dej și Mureșul Deva, echipe cu care a reușit să promoveze din divizia D în divizia B: „Nu deţin eu vreo baghetă magică, dar am venit să promovăm. Eu am metodele mele, ei sper să le înţeleagă ca jucători. Am anumite principii pe care trebuie să le respecte, sper să se încadreze şi să dăm drumu la treabă”, a precizat noul antrenor al echipei CSM Şcolar,Gică Barbu.
Muzeul Național al Banatului, împreună cu Universitatea de Vest din Timișoara și cu sprijinul Continental Anvelope România, a lansat proiectul „Tactil”, o expoziție de arheologie în care obiectele istorice...
Alina Dragomir |
20 June 2026
În Poiana Lupului de la Gărâna se cântă poezia și se păstrează în suflet bucuria
Diana Apetrei |
20 June 2026
România, campioana scumpirilor din UE. Românii strâng cureaua, iar politicienii negociază puterea
Roxana Bălan |
20 June 2026
Primăria Oravița și comunele din Valea Carașului își dau mâna pentru un adăpost zonal de câini
Informaţiile publicate de expressdebanat.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
Vezi termeni și condițiiTel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2025 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281

