Dispensarul din Berzovia, modernizat cu bani de la UE

poza noua dispensar

Grație unei finanțări europene, Primăria Berzovia a reușit să aducă în actualitate vechea clădire a dispensarului comunal.

Lucrările de reabilitare a dispensarului comunal din Berzovia s-au încheiat, anunță reprezentanții administrației locale. În urma lucrărilor, două cabinete medicale au fost renovate și aduse la standardele actuale.

Proiectul, potrivit primarului Robert Nosal, a urmărit îmbunătățirea infrastructurii medicale din comună și crearea unor condiții moderne pentru desfășurarea activității medicale.

Stiri Timisoara si Resita publicitate online dacus 05 iulie 2024 Stiri Timisoara Publicitate online Brantner 1000x100px

Investiția, cu o valoare de puțin peste un milion de lei, a fost realizată prin fonduri europene nerambursabile, accesate prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR), completate de o contribuție din bugetul local.

stiri Timisoara publicitate si promovare online banner maxagro
/** clever pariuri **/ /** sfarsit clever **/