Deian Sorescu, pompierul-campion la tenis de masă

deian sorescu tenis isu

Pompierii cărășeni demonstrează că sunt buni și la sport. Noi medalii și diplome au ajuns în palmaresul ISU Caraș-Severin, de această dată la tenis de masă.

Deian Sorescu, soldat în cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Semenic” Caraș-Severin, s-a clasat pe podium la Campionatul de tenis de masă al M.A.I., care s-a desfășurat în sala de sport „Gheorghe Bogza” din municipiul Bistrița. Cei peste 120 de sportivi prezenți de la toate structurile ministerului s-au întrecut pentru un loc pe podium. Deian a obținut locul 2 la categoria BĂRBAȚI -35.

deian sirescu pompier

Este pentru a doua lună consecutiv când Deian reușește să obțină un loc pe podium. În urmă cu aproximativ o lună, în cadrul celei de-a patra ediții a concursului de tenis de masă „Cupa Mărțișorului”, dedicat membrilor IPA, Deian s-a clasat pe locul al doilea la simplu, iar la dublu s-a clasat pe primul loc împreună cu colegul lui, Ioan Ilieș.