Curățeniea pe străzile din Timișoara continuă săptămâna viitoare! A fost publicat programul

Peste 100 de străzi din Timișoara vor fi măturate și spălate săptămâna viitoare. Primăria municipiului a publicat programul atât pentru nordul, cât și pentru sudul orașului.

Străzile vor fi salubrizate în perioada 16-21 septembrie. În intervalul menționat, muncitorii societății vor mătura, spăla și rade la rigolă manual stratul de mizerie de lângă șosea. Șoferii sunt rugați să elibereze parcările și carosabilul pentru ca acțiunea să se poată desfășura.

Program salubrizare Zona Nord  

16.09.2019 

Str.Bârzava  (din Calea Bogdăneştilor în Lisabona)  07:00 – 11:00 

Str.Ioan Negulici (din Bârzava în Măslinului)  08:00 – 10:00 

Str.Zorile  (din Bârzava în Măslinului)    09:30 – 11:30 

Str.Alexandru Lăpuşneanu  11:00 – 14:00 

Str.Vidin (din Bârzava în  Alexandru Lăpuşneanu) 12:00 – 13:00 

Str.Veronica Micle  12:30 – 14:00 

Str.Lupeni  13:30 – 14:30 

Str.Alecu Russo  14:00 – 15:00  

17.09.2019 

Str.Bârzava  (din Lisabona în Dunărea)  07:00 – 10:00 

Str.Lisabona   09:00 –10:30 

Str.Cosmonauţilor   08:30 – 11:00 

Str.Ciobanului  10:00 – 12:00 

Str.Măslinului  (din Dunărea în Ţebea)  11:00 – 13:00 

Str.Dunarea (din Bârzava în Orhei) 12:00 – 14:00 

Str.Orhei  13:30 – 15:00 

18.09.2019 

Str.Căpitan Dan  (din Dunărea în Ţebea) 07:00 – 09:00 

Str.Martir Colonel Ioan Uta  (din Dunarea în Ţebea) 08:00 – 10:00 

Str.Banul Maracine  (din Colonel Ioan Uta în Ţebea)  08:30 – 10:30 

Str.Dunarea  (din Orhei în Bogdan Petriceicu Haşdeu)  09:30 – 12:00 

Str.Ghioceilor   11:00 – 13:00 

Str.Dimitrie Ţichindeal  11:30 – 12:30 

Str.Costineşti  13:00 – 14:00 

Str.Bogdan Petriceicu Haşdeu  (din Dunărea în Ţebea) 13:30 – 15:00 

19.09.2019 

Str.Ţebea (din Măslinului în Martir Colonel Ioan Uta)  07:00 – 09:00 

Str.Măslinului (din Ţebea în Calea Bogdăneştilor)  08:00 – 11:00 

Str.Zorile (din Măslinului în Martir Colonel Ioan Uta)   09:30 – 11:30 

Str.Ioan Negulici (din Măslinului în Martir Colonel Ioan Uta)  10:30 – 12:30 

Str.Capitan Dan  (din Calea Bogdăneştilor în Ţebea)  12:00 – 14:00 

Str.Martir Colonel Uta (Ţebea în Calea Bogdăneştilor)  13:00 – 15:00 

20.09.2019 

Str.Ţebea  (din Martir Colonel Ioan Uta în Bogdan Petriceicu Haşdeu)  07:00 – 10:00 

Str.Bogdan Petriceicu Hasdeu  (din Ţebea în Calea Bogdăneştilor)  09:00 – 12:00 

Str. Fraţii Buzeşti  09:30 – 11:00 

Str.Banul Mărăcine (din Ţebea în Calea Bogdăneştilor) 11:30 – 13:00 

Str. Aprodul Movila  (din Martir Colonel Ioan Uta în Bogdan P.Haşdeu) 12:00 – 15:00 

Str.Ion Pop Reteganul  13:30 – 15:00 

Str.Zalău  12:30 – 14:00 

21.09.2019 

Str.Dunărea  (din Bârzava în Calea Bogdăneştilor)  07:00 – 12:00 

Str.Taborului  11:00 – 14:00 

Str.Semicerc  13:00 – 15:00 

Program de salubrizare Zona Sud 

 16.09.2019 

Str.Andrei Şaguna (din Bega în Tigrului) 07:00 – 09:00 

Str.Iosif Vulcan  08:00 – 10:00 

Str.Moise Nicoară 09:00 – 11:00 

Str.Frederic Chopin  10:30 – 11:30 

Str.Dr.Ioan Bonţilă  11:00 – 12:30 

Str.Cezar Boliac  12:00 – 13:30 

Str.Ioan Inocenţiu Klein  13:00 – 14:30 

Str.Vasile Cârlova  13:30 – 15:00 

Str.Căprioarei 14:00 – 15:00 

Str.Tigrului 13:30 – 15:00 

Str.Levanţica 14:00 – 15:00 

 17.09.2019 

Str.Baba Dochia  07:00 – 08:00 

Str.Emilia Puhallo  08:30 – 09:30 

Str.Ştefan Octavian Iosif  08:00 – 09:30 

Str.Lunei  09:00 – 10:30 

Str.Ion Lotreanu  10:00 – 11:00 

Str.Alexandru Indrieş 10:30 – 11:30 

Str.Ion Neculce 11:00 – 13:00 

Str.Soarelui  11:30 – 12:30 

Str.Gheorghe Asachi  12:00 – 13:00 

Str.Ştefan cel Mare (Ştefan Octavian Iosif în Petrov Carmena) 12:30 – 13:30 

Str.Petrov Carmena  13:00 – 14:00 

Str.Noua (din Ion Neculce în Ţibleşului) 13:30 – 14:30 

Str.Ţibleşului  14:00 – 15:00 

Str.Torac  (din Petrov în Ţibleşului) 14:00 – 15:00 

18.09.2019  

Str.Melodiei  07:00 – 08:00 

Str.Pindului  08:00 – 11:00 

Str.Noua (din Pindului în Ţibleşului)  08:30 – 09:30 

Str.Constantin Miu Lerca 09:00 – 10:00 

Str.Grigore Popit 09:30 – 10:30 

Str.Apateu  10:00 – 12:00 

Str.Batania 11:00 – 13:00 

Str.Herodot  10:30 – 11:30 

Str.Torac (din Ţibleşului în Câmpului) 11:30 – 13:00 

Str.Fermitatii 12:00 – 13:00 

Str.Virgiliu  12:30 – 14:00 

Str.Brigadierilor 13:30 – 14:30 

Str.Sucului  14:00 – 15:00 

 19.09.2019 

Str.Torac (din Campului în Plopi -Kuncz)  07:00 – 10:00 

Str.Câmpului (din Torac în Zefirului)  08:00 – 11:00 

Str.Aviatorilor 08:30 – 10:00 

Str.Energiei 09:00 – 10:00 

Str.Zefirului  09:30 – 11:30 

Str.Poiana Mîrului 10:00 – 11:30 

Str.Satu Mare 10:30 – 12:00 

Str.Muntele Mic  11:00 – 12:00 

Str.Baia  11:30 – 12:30 

Str.Sovata 12:00 – 13:00 

Str.Salaj  12:30 – 14:00 

Târgu Mureş  13:00 – 15:00 

20.09.2019 

Str.Câmpului (din Zefirului în Căprioarei)  07:00 – 10:00 

Str.Ion Luca Bănăţeanul  08:00 – 11:00 

Str.Ion Cristoreanu  08:30 – 10:00 

Str.Mariana Drăghicescu  09:00 – 10:30 

Str.Liviu Tempea 10:00 – 11:30 

Str.Aurelia Fătu Răduţu 11:00 – 12:30 

Str.Vasile Creţu 11:30 – 13:00 

Str.Efta Botoca  12:30 – 14:00 

Str.Franz Ferch 13:30 – 14:30 

Str.Garabe Ibraileanu  13:00 – 14:30 

Str.Rudolf Walter 10:30 – 14:00 

Str.Colonia Radio 13:00 – 15:00 

21.09.2019 

Str.Canalul Bega 07:00 – 10:00 

Str.Parâng  07:30 – 09:00 

Str.Albăstrelelor  08:00 – 09:00 

Str.Luduş  09:00 – 10:00 

Str.Delineşti  10:00 – 12:00 

Str.Bistrei 10:30 – 12:00 

Str.Deta 11:00 – 12:30 

Str.Martir Nicolae Lăcătuş 12:00 – 13:30 

Str.Tata Oancea  12:30 – 14:00 

Str.Traian Demetrescu 

Str.Jules Verne 

Str.General Magheru 

Str.Jokai Mor 

Str.Martir Ioan Tanase 1949 

Str.Nicolae Tincu Velea 

Str.Martir Cornel Popescu 1918 

Str.George Topârceanu 

Str.Grădinarilor 

Str.Calistrat Hogas 

Str.Emil Garleanu 

Str.Cocorilor 

Str.Plopului 

Str.Rotunda 

Str.Ilia Repin 

Str.Parcului