După decizia total neinspirată a autorităților locale, forțată de niște oameni cu înțelegere limitată, de desființare pe cale administrativă a Metalului Reșița, astăzi a venit rândul CSM-ului să fie desființat. Fotbalistic!
Rosso-nerii, în care municipalitatea pompează mult mai mult decât „fura” Cătălin Rufă pentru a sta cu Metalul Reșița în primele trei echipe din Liga 2, au pierdut astăzi pe islazul Comunei Recea, cu un umilitor 0-6. Asta după ce în precedentele patru partide ale anului obținuseră o amărâtă de remiză pe teren propriu și bifaseră trei înfrângeri. Să mai spunem că, anul trecut, echipa s-a salvat de la retrogradare datorită pandemiei de COVID-19 și e suficient pentru a înțelege că Reșița a făcut încă o afacere fotbalistică falimentară.
Cea mai amplă investiție realizată vreodată în Parcul Teiuș din Caransebeș începe să prindă contur de la o zi la alta. Lucrările de modernizare avansează, iar autoritățile estimează ca...
Ioana Toma |
25 June 2026
A intrat cu mașina pe trotuarul din parcarea unui mall și a lovit trei oameni, la Timișoara
Express de Banat |
25 June 2026
Daria Alexandrescu |
25 June 2026
Informaţiile publicate de expressdebanat.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
Vezi termeni și condițiiTel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2025 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281

