CSM Lugoj, ca peștele prin apă anul acesta!

Al doilea meci, al doilea succes consecutiv pentru voleibalistele de la CSM Lugoj. Bănățencele s-au impus cu 3-0 acasă cu CS Medgidia, după un meci accesibil gazdelor, care au tranșat disputa după 75 de minute de joc efectiv.

În primul set, echipa din Medgidia a condus la primele schimburi de mingi, dar apoi agzdele au preluat conducere și și-au adjudecat setul cu 25-19. Al doilea act a fost unul cu mai mult echilibru, și duce ce oaspetele au fost la conducere, după 17-17, bănățencele au revenit la conducere și au terminat setul cu 25-20. Al treilea set a fost dominat clar de lugojence, și s-a încheiat după 25-19. În acest an, CSM-ul are două succese cu 3-0, rezultat ce dau moral meciurilor europene, care se apropie din nou.

Sâmbătă, CSM Lugoj va juca din nou în campionat, de data aceasta în deplasare la U NTT Data Cluj, de la ora 14,30.