CSM Lugoj a străbutut țara cu folos: succes facil cu CSU Belor Galați

Voleibalistele de la CSM Lugoj au câștigat fără mari eforturi, la scorul de 3-0, partida din deplasare de la Galați, cu singura echipă din prima ligă care nu a adunat niciun punct până acum. Meciul s-a tranșat după 64 de minute efective de joc.

Bănățencele au condus tot meciul, dar în primul set, nu s-au distanțat prea mult, astfel că acesta s-a terminat cu 25-21. Setul doi a fost câștigat clar de oaspete, cu 25-12, iar setul al treilea s-a încheiat după 25-17. Nina Kocic a dat cele mai multe puncte ale lugojencelor, 15. Pentru CSU Belor Galați, Berdilă a fost principala realizatoare, cu 13 puncte. CSM Lugoj nu va mai juca niciun meci oficial în luna februarie.

Următorul meci al echipei lui Ugljesa Segrt va fi în jurul datei de 2 martie, la Blaj.