Cât pe ce să-şi bage ghearele în „tigroaice”. CSM Lugoj a luptat, dar a pierdut cu CSM Bucrești

CSM Lugoj a pierdut cu 3-0 meciul de pe teren propriu cu CSM București, după momente foarte bune de joc ale gazdelor. Formația din Banat a opus o rezistență neașteptat de bună cu echipa campioană, dar nu a reușit să ia niciun set, după un meci de 73 de minute de joc efectiv.

Lugojul a intrat foarte tare în meci, iar bucureștencele au preluat conducerea doar cu 16-17. Până la urmă, formația vizitatoare a egalat la 24 și a împins setul în prelungiri, până l-a adjudecat cu 28-26. Deși tot lugojencele au condus și în debutul setului doi, ”tigroaicele” au apăsat pedala de accelerație și au luat setul cu 25-13. Cu o diferență de scor mult mai mică, setul trei, terminat cu 25-21, a fost dominat liniștitor de oaspete.

CSM Lugoj va avea un meci mult mai ușor săptămâna viitoare, în deplasare la ultima clasată CSU Belor Galați.

Sursă foto: facebook.com/CSM-Lugoj-volei