Totul ar fi plecat de la câțiva lei pe care bărbatul i-ar fi datorat tânărului. A fost suficient pentru ca acesta din urmă să-și iasă din minți și să îl lovească fără milă cu un par de lemn până l-a lăsat inconștient.
Scandalul a avut loc aseară, în jurul orei 18.30, pe Aleea Galați din Reșița. Supărarea fără margini a tânărului de 19 ani ar fi plecat de la câțiva zeci de lei pe care bărbatul de 47 de ani i-ar fi datorat. Pentru că nu i-a înapoiat banii, băiatul și-a ieșit efectiv din minți. A luat un par de lemn cu care l-a lovit de mai multe ori în zona capului, precum și în alte părți ale corpului, până când victima și-a pierdut cunoștința.
Medicii au stabilit că viața bărbatului a fost pusă în pericol, acesta având nevoie de 50 de zile de îngrijiri medicale, asta dacă starea victimei va avea o evoluție favorabilă.
Judecătorul de drepturi şi libertăţi din cadrul Tribunalului Caraş-Severin a admis cererea procurorilor şi a dispus emiterea mandatului de arestare preventivă pe numele tânărului pentru o perioadă de 30 de zile sub aspectul săvârşirii infracţiunii de tentativă de omor.
Cercetările continuă în acest caz.
UPDATE, 26 ianuarie, ora 16.10
Bărbatul bătut crunt în 20 ianuarie a decedat astăzi. Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Caraș-Severin au dispus schimbarea încadrării juridice față de tânărul de 19 ani din infracțiunea de tentativă de omor, în infracțiunea de omor.
Sursă foto: Arhivă
Un bărbat din Măureni s-a trezit cu Poliția la ușă după ce a scos la vânzare pe Facebook mai mulți căței cu urechile cupate! Polițiștii din cadrul Biroului pentru...
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281