Bărbat mort în urma unui accident pe centura Timișoarei

imagine whatsapp 2025 09 09 la 17.53.40 bedb2381
banner 1164 x 200 px cristescu 1000 x 200 2 copy

Un bărbat se zbate între viață și moarte, după ce două mașini s-au ciocnit pe centura Timișoarei, marți.

Potrivit ISU Timiș, accidentul rutier a avut loc pe centura de sud a Timișoarei, în apropierea localității Giroc, fiind implicate două mașini în care se aflau doar șoferii.

La fața locului s-au deplasat de urgență pompierii din cadrul Detașamentului 2 de Pompieri Timișoara cu o autospecială de descarcerare și o autospecială de stingere cu modul de descarcerare și prim ajutor și Moto SMURD, dar și 2 echipaje SAJ”, a informat ISU Timiș.

În urma impactului, un bărbat este în stop cardio-respirator și se aplică manevre de resuscitare. Cel de-al doilea șofer este conștient și cooperant, fiind evaluat medical la fața locului. Misiunea este în dinamică.

Foto: Facebook Info Trafic Timișoara

Update: Din nefericire, bărbatul a fost declarat decedat.

Stiri Timisoara promovare banner maxagro

„Un bărbat a condus un autoturism pe DN CT, dinspre localitatea Remetea Mare înspre localitatea Giroc, iar la un moment dat a intrat în coliziune cu un alt autoturism condus de un bărbat de 32 de ani, care circula pe sensul opus de deplasare. Din nefericire, în urma impactului a rezultat decesul bărbatului din primul autoturism, precum și rănirea șoferului de 32 de ani, acesta fiind transportat la spital pentru îngrijiri medicale. În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de ucidere din culpă și vătămare corporală din culpă”, a transmis Poliția Timiș.

Șoferul decedat este un tânăr în vârstă de doar 23 de ani.

accident pe centura de sud a timisoarei

Accident pe centura de sud a Timișoarei

accident pe centura timisoarei

cristescu 1000 x 200 2 copy untitled design
/** clever pariuri **/ /** sfarsit clever **/