Atenție unde vă lăsați mașina! Continuă spălarea străzilor în cartiere mari ale Timișoarei

Prima săptămână de toamnă înseamnă și continuarea acțiunilor de salubrizare stradală întreprinse de operatorul Brantner. Mașinile vor acționa în zona centrală, dar și în partea de nord și cea de sud a Timișoarei. Șoferii trebuie să nu parcheze pe străzi conform programului anunțat de Primărie, altfel, riscă sancțiuni!

Iată programul pentru zona centrală a Timișoara, dar și pentru zona Circumvalațiunii, Calea Aradului sau fosta Calea Lipovei:

02.09.2019
Bd. Republicii (din Circumvalațiunii până în Sf. Ioan) 07:00-09:00
Calea Circumvalațiunii (din Bd. Republicii până în Gheorghe Lazăr) 08:00-10:00
Coriolan Brediceanu (din Circumvalațiunii până în Sf. Ioan) 08:30-11:00
Dr. Iosif Nemoianu până iîn Gheorghe Lazăr 10:00-12:00
Liviu Gabor 09:00-10:00
Panait Istrati 09:30-11:00
Paris până în Gheorghe Lazăr 11:00-13:00
Colonel Enescu 11:30-13:00
Sfântul Ioan 12:30-14:00
Gheorghe Dima până în Gheorghe Lazăr 14:00-15:00
Aurel Cosma 13:30-14:30
Nikolaus Berwanger 13:00-15:00

03.09.2019
Gheeorghe Dima (din Lazăr până în Piața Mărăști) 07:00-09:00
Gheorghe Lazăr (din Circumvalațiunii până în Gheorghe Dima) 08:00-10:00
Franz Liszt 07:30-08:30
Borsec 08:30-09:30
Pictor Ion Zaicu 10:30-12:00
Aleea Ionel Perlea 11:00-13:00
Novac Traian 12:30-13:30
Circumvalațiunii (din Gheorghe Lazăr până în Calea Aradului) 13:00-15:00
Calea Aradului (din Circumvalațiunii până în Piața Mărăsști) 13:30-15:00

04.09.2019
Oituz (din Piața Mărăști până în Popa Șapcă) 07:00-09:00
Popa Sapca (din Oituz până în Aristide Demetriade) 08:00-10:30
Intrarea Doinei 10:00-11:30
Aristide Demetriade până în Popa Șapcă 09:00-11:00
Calea Alexandru Ioan Cuza 11:30-13:00
Bd. Antenei 11:00-2:30
Calea Sever Bocu 12:00-13:30
Calea Aradului (din Circumvalațiunii până în Sever Bocu) 13:00-15:00
Divizia 9 Cavalerie 12:30-15:00

05.09.2019
Martin Luther 07:00-08:00
Proclamația de la Timișoara 08:30-09:30
Sergent C-tin Mușat 13:00-14:00
Regimentul 5 Vânători 12:30-13:30
​​​Matei Corvin 12:00-13:00
George Coșbuc 11:30-12:30
Paul Chinezu 11:00-12:00
Piața Țepeș Vodă 11:30-12:30
Palanca 10:00-11:00
Eugeniu de Savoia 09:30-12:00
Carol Telbisz 11:00-12:00
Vasile Alecsandri 09:00-10:00
General Traian Doda 10:30-11:30
Episcop Augustin Pacha 10:30-1:30
Alba Iulia 12:30-13:00
Mărășești 14:00-15:00
Emanoil Ungureanu 13:30-14:30
General Eremia Grigorescu 14:00-15:00

06.09.2019
Bd. Ion C. Brătianu 07:00-09:00
Bd. Revoluției 1989 08:30-11:00
Bd. Mihai Eminescu (din Michelangelo în Bd.Revoluției) 08:00-10:30
Bd. Loga (din Michelangelo în Bd. Revoluției) 10:00-12:00
Martir Leontina Binciu 11:00-12:00
Stefan Cicio Pop 2 09:00-10:30
Ludwing van Beethoven 12:00-13:30
Traian Grozăvescu 13:00-14:00
Rene Brasey 13:30-14:30
Camil Petrescu 14:00-15:00

07.09.2019
Michelangelo până în Academician Alexandru Borza 07:00-09:00
Bd. Mihai Eminescu (din Michelangelo în Str. 20 Decembrie) 08:30-11:00
Bd. Loga (din Michelangelo în Str. 20 Decembrie) 10:30- 13:00
Academician Alexandru Borza 08:00-10:00
Str. 20 Decembrie 11:30-14:00
Maximilian Robespierre 12:30-14:00
Gheorghe Andrașiu 09:30-11:00
Patriarh Miron Cristea 13:00-15:00
Silviu Bejan 14:00-15:00

Iată programul pentru cartierul Elisabetin, Calea Șagului și Fratelia:

 
02.09.2019 
Hebe (din Musicescu până în Mureș)  07:00-08:30 
Gheorghe Cotosman 08:00-09:30 
Letea (din Musicescu până în Mureș) 09:30-11:30  
Ariadna (din Musicescu până în Mureș) 11:00-12:30 
C-tin Brâncoveanu (din Musicescu până în Mureș) 11:30-13:00 
Panselelor (din Musicescu până în Mureș)  12:30-14:00 
Ioachim Miloia (din Musicescu până în Mureș) 13:30-15:00 
Musicescu (din Hebe până în Ioachim Miloia)  14:00-15:00 
 
03.09.2019 
Musicescu (din Ioachim Miloia până în Drubeta)  07:00-08:30 
Victor Vacovici  (din Musicescu până în Mureș)  08:00-10:30 
Traian Vuia  (din Musicescu până în Mureș)  09:00-10:30 
Arcidava  10:00-11:30 
Ulpia Traiana (din Musicescu până în Mureș)   12:30-14:00 
Drubeta (din Musicescu până în Mureș)    12:00-14:00 
Mures (din Drubeta până în Ioachim Miloia) 13:00-15:00 
 
04.09.2019  
Drubeta (din Mureș până în Liviu Rebreanu)  07:00-09:30 
Ulpia Traiana (din Mureș până în Liviu Rebreanu)   08:00-10:30 
Ion Sârbu  09:00-11:00 
Simion Mangiuca 10:00-12:00 
Traian Vuia (din Mureș până în Liviu Rebreanu)  12:30-14:30 
Maresal Averescu (din Drubeta până în Ioachim Miloia)  13:00-15:00 
 
05.09.2019 
Mureș (din Ioachim Miloaia până în Hebe)   07:00-09:00 
Ctin. Brancoveanu   09:30-12:00 
Ariadna (din Mureș până în Liviu Rebreanu)  10:00-11:30 
Letea (din Mureș până în Liviu Rebreanu)  11:00-13:00 
Hebe (din Mureș până în Liviu Rebreanu)  12:30-14:00 
Liviu Rebreanu (din Hebe până în Macedonski)  13:30-15:00 
 
06.09.2019 
Hebe (din Liviu Rebreanu până în Ion Rusu Șirianu)  07:00-10:00 
Ion Rusu Sirianu  (din Hebe până în Ctin. Brâncoveanu)  08:00-11:00 
Eneas (din Hebe până în Ctin. Brâncoveanu)   08:30-10:30 
Glad (din Hebe până în Ctin. Brâncoveanu)   09:00-11:00 
Alex. Macedonski (din Ioan Rusu Șirianu până în Liviu Rebreanu) 10:30-13:00 
Lev Tolstoi  (din Hebe până în Ctin. Brâncoveanu)  11:30-14:00 
Snagov  (din Hebe până în Ctin. Brâncoveanu)  13:00-15:00 
 
07.09.2019 
Ciprian Porumbescu (din C-tin Brâncoveanu în Alexandru Odobescu) 07:00-08:30 
Vadul Călugăreni  07:30-08:30 
Alexandru Odobescu  (din Ciprian Porumbescu în Ioan Rusu Șirianu) 08:00-10:00 
Ioan Rusu Șirianu (din Ctin. Brâncoveanu  până în Drubeta)  09:30-11:30  
Glad  (din Ctin. Brâncoveanu  până în Drubeta)  10:30-12:00 
Eneas (din Ctin. Brancoveanu  până în Drubeta)  11:00-13:00 
Ulpia Traiana (din Ioan Rusu Șirianu până în Liviu Rebreanu) 13:30-15:00