ASU Politehnica a repetat și ea istoria din tur: 0-0 cu Luceafărul Oradea

Dacă ACS Poli și Ripensia au repetat rezultatul din tur, ASU Politehnica a repetat și scorul: 0-0 cu Luceafărul Oradea, la Sânmartin. Partida a fost una destul de slabă, cu două bare pentru gazde și una pentru oaspeți. Totuși, ocaziile mai clare au fost ale bănățenilor.

Chiar în primul minut, defensiva bihoreană a gafat, iar Cristian Ene a ajuns cu mingea la 8 metri, dar nu l-a putut învinge pe portarul Moga. Replica Oradiei a fost un șut al lui Vasile Pop, de la marginea careului, care s-a dus puțin pe lângă poartă. Gazdele au mai avut o ocazie în prima repriză, după ce Ali Manea a trimis în bara transversală. Și oaspeții ar fi putut marca, însă Băican a trimis din 3 metri, cu capul, pe lângă buturi.

Bihorenii au început mai bine repriza secundă, astfel că în minutul 50, Prejmerean a șutat puțin pe lângă buturi. Cristian Ene putea profita de o greșeală a lui Moihejdia, dar din nou Moga a intervenit salvator. Pentru timișoreni, Manea și Ignea au avut alte acțiuni imprecise, care nu au prins spațiul porții. Prejmerean nu a prins nici el spațiul porții lui Murariu. Pe final, timișorenii au trimis o minge pe bară, iar Paraschiv a încercat să înscrie, dar Murariu a apărat.

ASU Politehnica: Murariu – Jurj ( min 81 Plămadă), Mera , Scutaru, Cherecheş – B. Vasile, Dros – A. Manea (min  67 Bedea), Ignea, Schieb – Cr. Ene

Luceafărul Oradea: Moga – Moihedja, Băican, Oros, Wanya ( min 76 Ciul) – Prejmerean, Chiorean – V. Pop, Bebey, Mitrică (min 60 Al. Dulca) – Luduşan (min 52 Paraschiv)

Runda viitoare, Politehnica joacă tot în deplasare, la U Cluj.