Dacă până acum Aleea Herculane din Reșița a fost închisă doar parțial circulației, de mâine timp de două zile pe stradă circulația rutieră va fi interzisă total.
Se continuă lucrările de reabilitare a drumului pe Aleea Herculane din cartierul Lunca Bârzavei. Pentru demararea acestei acțiuni, primăria municipiului Reșița a solicitat închiderea totală a circulației pe acea porțiune în intervalul orar 8:00-22:00 mâine și poimâine, adică în datele de 17 și 18 octombrie.
Restricția va fi semnalizată corespunzător, traficul fiind deviat pe străzile paralele cu Aleea Herculane.
România are din nou campioni europeni la robotică. Echipa CyberMoon, formată din elevi ai Colegiului C.D. Loga din Timișoara și susținută de Universitatea de Vest, a cucerit titlul european...
Informaţiile publicate de expressdebanat.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
Vezi termeni și condițiiTel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2025 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281

