Alarma s-a dat în această dimineață, când personalul venit la serviciu l-a descoperit pe bărbat în fereastra unei toalete de la parterul clădirii.
Potrivit primelor informații, este vorba despre un bărbat corpolent, care ar fi avut probleme cardiace. Trupul a fost găsit de un jandarm în jurul orei 8.00, aplecat pe geam, în toaleta de lângă centrala instituției. Este posibil ca omului să i se fi făcut rău și să fi încercat să ia aer.
Bărbatul de 59 de ani, care făcea parte din personalul de serviciu, revenise astăzi la lucru, după o perioadă de concediu medical. La această oră, ancheta este în plină desfășurare.
„Bărbatul a fost găsit decedat într-o baie de la parterul unității. Cadavrul a fost dus la morgă pentru autopsie. În urma necropsiei se va stabili cauza exactă a decesului. S-a deschis dosar penal pentru ucidere din culpă”, ne-a declarat Alina Boeru, purtătorul de cuvânt al Poliției cărășene.
Tânărul a dispărut în jurul orei 13:00 și a fost găsit de polițiști în jurul orei 22:00. Polițiștii reșițeni au fost sesizați astăzi că, în jurul orei 13:00, Vlad...
Plătește factura de salubritate la PayPoint, simplu și rapid!
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281