Este vorba despre un bărbat din comuna Topleț care a luat trenul la primele ore ale dimineții și a dat iama în casele oamenilor din Băile Herculane.
Bărbatul în cauză a plecat la ora 5.30 din Topleț cu trenul spre Băile Herculane. Odată ajuns în oraș, pe strada Zăvoiului, a pătruns în curțile oamenilor. Dintr-o primă gospodărie a sustras 13 doze și sticle de bere, iar mai apoi, continuându-și deplasarea pe aceeași stradă, a furat și mai multe bucăți de țeavă de cupru cu lungimea de 30 cm și fir de cupru folosit la instalațiile electrice. A fost prins de polițiștii din Băile Herculane în flagrant, în jurul orei 7.30.
În cauză a fost întocmit dosar penal pentru comiterea infracțiunii de furt calificat, bunurile sustrase fiind recuperate.
Tânărul a dispărut în jurul orei 13:00 și a fost găsit de polițiști în jurul orei 22:00. Polițiștii reșițeni au fost sesizați astăzi că, în jurul orei 13:00, Vlad...
Plătește factura de salubritate la PayPoint, simplu și rapid!
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281