Un bărbat s-a urcat pe Bastionul din Timișoara și a amenințat că se va arunca în gol.
Potrivit Poliției Timiș, vineri, în jurul orei 14:45, oamenii legii de la Secția 1 Timișoara au fost sesizați cu privire la faptul ca o persoană se află urcată pe Bastionul din Timișoara.
Ajunși la fața locului, polițiștii au constatat că este vorba de un bărbat, în vârstă de 36 ani, care amenință că se aruncă în gol. La fața locului s-au deplasat polițiști, jandarmi, pompieri și negociatorul din cadrul IPJ Timiș.
După aproape două ore, forțele de ordine l-au convins pe bărbat să coboare. Individul a fost dus la Clinica Psihiatrică „Eduard Pamfil” din Timișoara.
Procurorii Parchetului European au efectuat vineri dimineață percheziții la domiciliul prefectului județului Timiș, Cornelia Elena Micicoi, într-un dosar care vizează suspiciuni de fraudă cu fonduri europene. Acțiunea face parte...
Cristian Rădoi |
12 June 2026
Gheorghe Falcă provoacă PSD și AUR: „Aveți majoritate? Asumați-vă guvernarea!”
Alina Dragomir |
12 June 2026
Alina Dragomir |
12 June 2026
Informaţiile publicate de expressdebanat.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
Vezi termeni și condițiiTel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2025 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281

