Termoconstruct angajează contabil și director financiar

director financiar
gif card de energie dacus 1000x100 alv bannerexpressbanat resita 1000x100px ian24

Calitatea lucrului bine făcut la Termoconstruct stă și sub bagheta incontestabilă a contabilului și a directorului financiar. Două poziții de top sunt scoase la concurs de către societatea Termonconstruct.

Sunteți pregătiți pentru un nou job și pentru noi provocări? La Termoconstruct aveți posibilitatea de a conduce, coordona și de a răspunde de activitatea departamentului financiar-contabil, pentru că povestea calității și a lucrărilor eficiente se scrie doar cu oameni pricepuți și dedicați companiei.

Prin urmare, dacă sunteți în căutarea unui loc de muncă, dornici de o nouă experiență, societatea Termoconstruct, cu sediul în Reșița, pune la bătaie cele două poziții, care pot fi ocupate în cadrul companiei, alături de angajați cu o vechime de peste 15 ani.

Competențele necesare pentru director financiar:

  • Abilitați de coordonare, planificare, organizare si leadership;
  • Studii superioare în domeniul economic;
  • Gândire strategică;
  • Integritate și seriozitate.
  • Comunicare eficientă la toate nivelurile;
  • Abilități de luare a deciziilor în situații complexe;
  • Capacitate de analiză a datelor financiare;
  • Pregătirea, interpretarea rapoartelor financiare;
  • Adaptabilitate, abilitate de relaționare cu oamenii și de organizare a proiectelor în derulare;
  • Cunoștințe și calificări necesare

Experiență minim 5 ani într-o poziție de management financiar-contabil constituie un avantaj.

Descrierea jobului

1000x100 (3)

-Conduce, coordonează și răspunde de activitatea departamentului financiar-contabil, în conformitate cu legislația în vigoare;
-Dezvoltarea și monitorizarea bugetelor, a planurilor de afaceri și prognozelor, coordonarea realizării situațiilor financiare, a analizelor și rapoartelor solicitate de superiori;
-Asigurarea implementării procedurilor de lucru, prin delegarea responsabilităților specifice departamentului;
-Furnizează informații financiare clare și fiabile, ajutând la luarea unei decizii și răspunde obligațiilor legale din punct de vedere al registrelor contabile;
-Participarea la auditurile efectuate în cadrul activităților pe care le coordonează și asigurarea îndeplinirii acțiunilor corective emise de auditori.

Beneficii pentru ambele posturi

-Pachet salarial competitiv;
-Un mediu de lucru dinamic și plăcut
-O echipă de profesioniști dedicați și talentați

Așadar, dacă sunteți de părere că vă încadrați în acest profil, nu ezitați să trimite CV-ul pe hr@termoconstruct.com, iar informațiile suplimentare pot fi obținute la numărul de telefon 0759. 031. 068.

Situată pe unul dintre primele locuri în distribuția și comercializarea materialelor de finisaje și construcții, compania distribuie materiale de construcții în județele Caraș-Severin, Timiș, Arad și Hunedoara, prin intermediul rețelei de agenți de vânzări, având ca parteneri atât firme de construcții și finisaje, cât și depozite și magazine specializate.

publicitate Timisoara banner maxagro STPT job 1000x200
/** clever pariuri **/ /** sfarsit clever **/