Polițiștii din Timișoara au descoperit trupurile a doi bărbați, tată și fiu. Unul era spânzurat, altul zăcea pe canapea.
Cadavrele au fost găsite, duminică, în cartierul Soarelui. Un vecin a sunat la 112 și le-a spus oamenilor legii că pe casa scării este un miros înțepător și că nu i-a mai văzut pe cei doi de câteva zile.
Așa că polițiștii au pătruns în apartament și au găsit în baie un bărbat de 46 de ani spânzurat. În cameră, pe canapea, acoperit de haine, era trupul tatălui său. Din primele informații, acesta prezenta o rană la cap.
Cadavrele au fost preluate de medicii legiști care vor stabili cum au murit cei doi. Cercetările sunt continuate de procurorii de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Timiș.
Sursa foto: arhiva
Serele Uzinale intră, în sfârșit, într-o nouă etapă. După ani în care spațiul a rămas în umbră, vara aceasta începe procesul de curățare, organizare și activare, iar reșițenii sunt...
Informaţiile publicate de expressdebanat.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
Vezi termeni și condițiiTel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2025 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281

