Proiectul Episcopiei Caransebeșului, organizat sub forma unor tabere și școli de vară, se pregătește de start. Primul „episod” debutează la finalul lunii, lângă Reșița.
Moniomul va găzdui, în perioada 27 iunie – 1 iulie, cea de-a șasea ediție a „Taberei din inima satului”. Peste 60 de copii din localitate, dar și din Reșița, vor participa la activitățile derulate pe parcursul celor cinci zile de tabără, care va cuprinde ateliere de educație pentru viață, dezvoltare personală, lucru în echipă și comunicare, jocuri, seri tematice și momente artistice.
Organizatorii taberei de la Moniom sunt: Centrul de Tineret Moniom și Parohia Moniom, în colaborare cu ATOR Banatul de Munte și Departamentul de Tineret al Episcopiei Caransebeșului.
„Mulțumim părinților și oamenilor de bine care se implică, alături de noi, în organizarea taberei și în acest an. De asemenea, mulțumim sponsorilor noștri, care ne susțin în organizarea acestui proiect: Spaleck Reșița, Maxagro, Dacus Resița”, transmit organizatorii.
Luna aceasta, restaurantul „La Mărgan” a sărbătorit 26 de ani de activitate. Pentru un restaurant, este o aniversare importantă. Pentru o afacere de familie care a crescut odată cu...
Alina Dragomir |
26 June 2026
Dani Stanciu |
25 June 2026
Grindeanu nu stă după USR! Se fac primii pași pentru un Guvern PSD!
Ioana Toma |
25 June 2026
L-a mințit Ilie Bolojan pe Nicușor Dan?! „Niște lideri și-au schimbat opinia!”
Informaţiile publicate de expressdebanat.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
Vezi termeni și condițiiTel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2025 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281

