O veste bună pentru sport și în special pentru fotbalul reșițean! Consiliul Județean acordă o finanțare de aproape un milion de lei către CSM Reșița.
Președintele CJ Silviu Hurduzeu și directorul CSM Reșița Cristian Bobar au semnat astăzi un contract prin care finanțarea nerambursabilă de 951.078 lei este acordată clubului sportiv prin Programul „Promovarea sportului de performanță”.
„Așa cum am mai spus, sunt deschis la tot ceea ce înseamnă investiție în sportul din județul nostru. Prin acordarea acestei sume de bani clubului CSM Reșița, subliniez, încă o dată, angajamentul pe care mi l-am luat privind sprijinirea echipei de fotbal din Valea Domanului”, a declarat Silviu Hurduzeu.
La semnarea contractului au mai fost prezenți antrenorul echipei CSM Reșița, Flavius Stoican, primarul orașului Moldova Nouă, Adrian Torma, primarul comunei Bozovici, Adrian Stoicu, și primarul comunei Dognecea, Remus Rof.
Vă facem cunoscut programul zilei de 24.06.2026, unde se vor executa reparaţii şi lucrări de întreţinere (formaţii de lucru şi străzile respective). LUCRĂRI DE REPARAȚII ȘI ÎNTREȚINERE A STRĂZILOR,...
Alina Dragomir |
23 June 2026
Circulație închisă pe Platforma Câlnicel din Reșița. Urmează zilele orașului!
Roxana Bălan |
23 June 2026
Grigore Goja: „Forțele politice pro-occidentale vor fi obligate să coabiteze și să facă un guvern”
Cristian Rădoi |
23 June 2026
Sorin Grindeanu: PSD este gata să formeze un guvern care să intre cât mai rapid în funcție
Informaţiile publicate de expressdebanat.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
Vezi termeni și condițiiTel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2025 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281

