La Dognecea va avea loc, la mijloc de decembrie, cea de-a treia ediție a „Serbărilor iernii”, un eveniment organizat de administrația locală, în parteneriat cu școlile de pe raza comunei și cultele religioase.
Concert de colinde, vin fiert, turtă dulce, dulciuri și preparate culinare locale, cu asta sunt așteptați locuitorii comunei Dognecea, la cea de-a III-a ediție a „Serbărilor iernii”, care va avea loc în 17 decembrie, începând cu ora 14.00, în Parcul 1 Mai.
Concertele și momentele artistice care vor fi prezentate cu acest prilej sunt pregătite de elevii Școlii Gimnaziale din Dognecea și corurile bisericilor ortodoxe, penticostale și baptiste din comună, după cum au anunțat reprezentanții Primăriei Dognecea, care mai precizează și că invitatul special al evenimentului din 17 decembrie va fi cantautorul român de muzică folk Dinu Olărașu.
Tânărul a dispărut în jurul orei 13:00 și a fost găsit de polițiști în jurul orei 22:00. Polițiștii reșițeni au fost sesizați astăzi că, în jurul orei 13:00, Vlad...
Plătește factura de salubritate la PayPoint, simplu și rapid!
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281