Prins la „desenat” pe o clădire istorică din Piața Unirii

graffiti
alv resita banner feb25 1000x100px expressbanat

Un bărbat a fost prins de polițiștii locali din Timișoara în timp ce mâzgălea cu graffiti zidul unei clădiri istorice din Piața Unirii.

„Artistul” de ocazie a fost surprins de camerele de supraveghere, iar un ehipaj din zonă l-a prins în flagrant.

„Polițiștii locali au observat azi-noapte, în jurul orei 02.30, cu ajutorul camerelor de supraveghere, un tânăr care desena cu sprayul de tip  graffiti pe plasa de protecție a clădirii din Piața Unirii nr. 6. Acesta a fost identificat ulterior de polițiștii locali sosiți la fața locului, stabilindu-se că se numește L.T, are 21 de ani și are domiciliul în localitatea Dumbrăvița”, a transmis Poliția Locală.

Stiri Timisoara promovare banner maxagro

Acesta a fost sancționat cu 500 lei, conform Legii 61/1991 republicată. Poliția Locală atrage atenția celor pasionați de desen stradal că este interzisă manifestarea acestui gen de artă pe clădiri, garduri, monumente și imobile de orice fel, nerespectarea prevederilor legale atrăgând după sine sancțiuni de până la 2.500 de lei și, după caz, impunerea de măsuri de curățare sau refacere a fațadelor.

untitled design
/** clever pariuri **/ /** sfarsit clever **/