Percheziții lângă Timișoara, la bărbați ce dețineau ilegal arme

perchezitii arme ilegale timisoara
express dri startup cs (1000 x 200 px) v3 alv resita banner feb25 1000x100px expressbanat

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Timișoara au făcut două percheziții în Șag.

În casele a doi bărbați au găsit arme pe care aceștia le dețineau ilegal. Au confiscate puștile și muniția aferentă.

„În urma perchezițiilor efectuate, la domiciliile a doi bărbați de 39 și 55 de ani, din localitatea Șag au fost identificate și ridicate patru arme neletale de tip aer comprimat, din categoria celor supuse autorizării, precum și muniția aferentă, toate fiind deținute fără drept. În urma probatoriului administrat în cauză, la data de 15.04.2025, bărbatul în vârstă de 39 de ani, a fost reținut pentru o perioadă de 24 de ore, acesta fiind introdus în Centrul de Reținere și Arestare  Preventivă din cadrul IPJ Timiș”, a transmis IPJ Timiș.

Activitățile au beneficiat de sprijinul Serviciului pentru Acțiuni Speciale și al Serviciului Criminalistic din cadrul IPJ Timiș.

untitled design
/** clever pariuri **/ /** sfarsit clever **/