O serie de evenimente pentru tineri, la Timișoara

competitie de barci pe bega la Timisoara
casa alex online 28 febr 2025 (2)

Mai multe evenimente vor avea loc la Timișoara, cu scopul încurajării tinerilor de a participa la viața culturală a orașului.

Primăria anunță că va avea loc a treia ediție a programului „Timișoara pentru TINEri”. Evenimentele încep joi, 24 aprilie, se desfășoară până în data de 2 mai, când este marcată Ziua Națională a Tineretului, și sunt coordonate de Consiliul Consultativ al Tinerilor.

Programul cuprinde proiecții de film, piese de teatru, ateliere creative, jocuri de societate, evenimente outdoor și întâlniri educative.

Printre altele, în data de 24 aprilie, la ora 12.00, are loc o competiție cu bărci Dragon pe Bega, la Podul de Fier, iar în 25 aprilie, la Casa Tineretului, o seară de board games. De asemenea, în 26 aprilie, de la ora 16.00, are loc un atelier de Art Therapy, la Casa Tineretului, iar de la ora 17.00, în Piața Operei sunt programate un tur ghidat și o vânătoare de comori.

Timișorenii interesați pot consulta lista completă a evenimentelor AICI!

untitled design Stiri si Publicitate Timisoara, Resita, Hotel Versay aprilie 980x120 px Stiri din Resita si Timisoara banatica 1000x100
/** clever pariuri **/ /** sfarsit clever **/