Numărătoare paralelă. Cine câștigă primăriile din Timiș în 2024

stampila de vot locale 2024 timisoara
casinoherculane by sungarden alv bannerexpressbanat resita 1000x100px ian24

La sediile partidelor politice se centralizează, în paralel, în această noapte, rezultatele din secțiile de votare din Timiș.  

Iată câștigătorii alegerilor locale, în urma scrutinului din 9 iunie, potrivit acestor numărători paralele.

Orașe:

promovare banner maxagro Muzeul TM
  1. Timișoara – Dominic Fritz (Alianța Timișoara Unită)
  2. Lugoj – Călin Dobra (PSD)
  3. Buziaș – Sorin Munteanu (PNL)
  4. Ciacova – Petru Filip (PNL)
  5. Deta – Petru Roman (PSD)
  6. Făget – Claudiu Avramescu (PNL)
  7. Gătaia – Raul Cozarov (PNL)
  8. Jimbolia – Darius Postelnicu (PNL)
  9. Recaș – Aurel Adrian Pavel (PSD)
  10. Sânnicolau Mare – Dănuț Groza (PNL)

Comune:

  1. Balinț – Andrei Popa (Alianța Dreapta Unită)
  2. Banloc – Lucian Trifonescu (PNL)
  3. Bara – Casian Daniel Ursu (PSD)
  4. Barna – Ovidiu Ignatoni (PNL)
  5. Beba Veche – Ioan Bohăncanu (PSD)
  6. Becicherecu Mic – Raymond Rusu (PSD)
  7. Belinț – Laurențiu Tîrziu (PNL)
  8. Bethausen –Ioan Lihoni (PNL)
  9. Biled – Ioan Oprișa (PNL)
  10. Birda – Marius Stoian (PSD)
  11. Bogda – Iasmin Iovănuț (PSD)
  12. Boldur – Cristian Stoi (PSD)
  13. Brestovăț – Eugen Dobra (PNL)
  14. Bucovăț – Gheorghe Pop (PSD)
  15. Cărpiniș – Dumitru Marcel Popa (PSD)
  16. Cenad – Andrei Tița (Alianța Dreapta Unită)
  17. Cenei – Sîrgean Tanasin (PSD)
  18. Checea – Ionică Breje (PSD)
  19. Chevereșu Mare – Marcel Muia (PSD)
  20. Comloșu Mare – Ovidiu Nicolae Ștefănescu (PSD)
  21. Coșteiu – Petru Carebia (PSD)
  22. Criciova – Cristian Catana (PSD)
  23. Curtea – Marinel Crăciunescu (PSD)
  24. Darova – Viorel Aurel Cherciu (PSD)
  25. Denta – Petru Tapanov (PSD)
  26. Dudeștii Noi –Ion Goșa (Alianța Dreapta Unită)
  27. Dudeștii Vechi – Bono Cucalan (PSD)
  28. Dumbrava – Cristian Olaru (PNL)
  29. Dumbrăvița – Horia Bugarin (Alianța Dreapta Unită)
  30. Fârdea – Violeta Dobrean (PSD)
  31. Fibiș – Dorel Cârcea (PNL)
  32. Foeni – Saveta Moldovan (PSD)
  33. Găvojdia – Dănuț Toma Stoica (PSD)
  34. Ghilad – Florin Tuhuț (PNL)
  35. Ghiroda – Ionuț Stănușoiu (PNL)
  36. Ghizela – Ciprian Cenușe (PSD)
  37. Giarmata – Claudiu Mihălceanu (PNL)
  38. Giera –  Radu Vicol (PSD)
  39. Giroc – Dan Vârtosu (PNL)
  40. Giulvăz – Florentin Cristeți (PSD)
  41. Gottlob – Gheorghe Nastor (PNL)
  42. Iecea Mare – Liviu Ștefan Tomulea (PSD)
  43. Jamu Mare – Petre Gagea-Neaga (PNL)
  44. Jebel – Dan Vatriș (PNL)
  45. Lenauheim – Ilie Suciu (PNL)
  46. Liebling – Ioan Munteanu (PSD)
  47. Livezile – Daniel Lungu (PSD)
  48. Lovrin – Vasile Graur (PNL)
  49. Mănăștiur – Ionel Curuți (PSD)
  50. Margina – Cosmin Popescu (PSD)
  51. Mașloc – Ionel Lupu (PNL)
  52. Moravița – Remus Brăzdău (PNL)
  53. Moșnița Nouă – Gerald Simonis (independent)
  54. Nădrag – Liviu Muntean (PSD)
  55. Nițchidorf – Dănuț Drăghici (PSD)
  56. Ohaba Lunga – Gigi Murărescu (PSD)
  57. Orțișoara – Lucian Ivănescu (PNL)
  58. Otelec – Silvia Fekete (PNL)
  59. Pădureni – Dorin Ignuta (PNL)
  60. Parța – Daniel Drăgan (PNL)
  61. Peciu Nou – Gabriel Drăgan (PSD)
  62. Periam – Cornel Dumitraș (PSD)
  63. Pesac – Cornel Toma (PSD)
  64. Pietroasa – Virgil Victor Ciocea (PSD)
  65. Pișchia – Andrei Obreja (PSD)
  66. Racovița – Alexandru Catrinoi (PNL)
  67. Remetea Mare – Cosmin Chira (PSD)
  68. Săcălaz – Dumitru Boboi (PSD)
  69. Sacoșu Turcesc –Brocea Iulian (PSD)
  70. Șag – Flavius Roșu (PSD)
  71. Sânandrei – Claudiu Florin Coman (PNL)
  72. Șandra – Nataniel Savu (PSD)
  73. Sânmihaiu Român – Viorel Mărcuți (PSD)
  74. Sânpetru Mare – Bogdan Petrean (PSD)
  75. Saravale – Sava Stoian (PSD)
  76. Satchinez – Florin Cheaua (PNL)
  77. Secaș – Simion Pop (PNL)
  78. Știuca – Vasile Bejera (PNL)
  79. Teremia Mare – Cornel Vasile Gui (PNL)
  80. Tomești – Costel Medelean (PSD)
  81. Tomnatic – Vasiu Stoian (PSD)
  82. Topolovățu Mare – Ovidiu Doța (PNL)
  83. Tormac – Marius Lazăr (PNL)
  84. Traian Vuia – Vasile Petruescu (PSD)
  85. Uivar – Bogdan Savulescu (PSD)
  86. Valcani – Darius Buicu (independent; PSD și-a anunțat susținerea)
  87. Variaș – Nicolae Birău (PSD)
  88. Victor Vlad Delamarina – Ioan Cardaș (PSD)
  89. Voiteg – Niculae Ioan Pop (PNL)
STPT job 1000x200
/** clever pariuri **/ /** sfarsit clever **/