Nouă membri ai Pro Musica, cetățeni de onoare ai Timișoarei

formatia pro musica Timisoara
cristescu 1000 x 200 2 copy banner 1164 x 200 px Afrodita 1000x200

Nouă membri ai formației Pro Musica vor deveni cetățeni de onoare ai Timișoarei, anunță viceprimarul Cosmin Tabără.

În condițiile în care Pro Musica a împlinit 50 de ani de existență, Primăria Timișoara intenționează să ofere titlul de cetățeni de onoare unui număr de nouă membri ai formației.

Și inima mea cântă la 50 de ani de Pro Musica! 9 membri ai formației vor deveni cetățeni de onoare ai Timișoarei. Știm cu toții, Pro Musica este un simbol drag și prețios al Timișoarei. Unul dintre cele care dăinuie, iată, de 50 de ani! Fiindcă am crescut și eu cu muzica lor, de la concerte la discuri, fiindcă sunt timișorean fălos cu valorile noastre, fiindcă îmi înțeleg misiunea de viceprimar PNL și ca o recunoaștere a spiritului Timișoarei, am propus ca nouă membri ai grupului să primească titlul de Cetățean de onoare al Municipiului Timișoara. (Ilie Stepan, liderul grupului, este cetățean de onoare al Timișoarei din 2012!)”, a afirmat Cosmin Tabără, viceprimarul Timișoarei.

untitled design

Cei nouă membri ai formației sunt: Doru Apreotesei, Horea Crișovan, Vasile Dolga (post mortem), Mario Florescu, Grigore Bujor Hariga, Dixie Krauser, Bogdan Bogy Nagy, Marian Odangiu și Doru Iosif Titz.

Mă bucur din inimă că acest lucru se va petrece și, totodată, îi felicit pentru că, în acest an, Pro Musica a primit “Ordinul „Meritul Cultural” în grad de Cavaler cu prilejul Zilei Internaționale a Muzicii și a împlinirii a 50 de ani de la debut, în semn de apreciere pentru contribuția, prin muzică, la dezvoltarea spiritului civic în societatea românească”, a adăugat Cosmin Tabără.

untitled design Stiri si Publicitate Timisoara, Resita, Hotel Versay aprilie 980x120 px 579936676 836890662185728 1562271342293314240 n
/** clever pariuri **/ /** sfarsit clever **/