Mai multe localități din Timiș rămân fără apă. Aquatim lucrează!

Stiri despre intreruperi de apa la Timisoara
banner 1164 x 200 px untitled design

Spălări ale rețelei de distribuție a apei sunt programate în mai multe localități din Timiș. Vezi programul intervențiilor și cine va fi afectat!

Zilele viitoare se vor efectua spălări ale rețelei de distribuție în mai multe localități. Pe durata lucrărilor, între orele 9-15, presiunea va fi scăzută, conform următorului program:

  • pe 17 noiembrie, în Victor Vlad Delamarina;
  • pe 18 noiembrie, în Pădureni;
  • pe 19 noiembrie, în Vișag;
  • pe 20 noiembrie, în Colonia Pini II;
  • pe 21 noiembrie, în Herendești;
  • pe 20 și 21 noiembrie, în Tormac.

Lucrările de spălare urmăresc să asigure o calitate corespunzătoare a apei potabile și sunt o parte a activității desfășurate de Aquatim, în cadrul mentenanței preventive a rețelelor de distribuție.

La reluarea alimentării cu apă în regim normal este posibil ca la robinete să curgă apă tulbure. Deoarece această perturbare va fi de scurtă durată, se recomandă clienților să nu folosească apa în scopuri menajere, până la limpezirea completă.

CALL-CENTER/ DISPECERAT: 0356 914, program 24/7

Stiri Timisoara si Resita publicitate online Brantner 1000x100px
/** clever pariuri **/ /** sfarsit clever **/