Incendiu într-o biserică din Timișoara

incendiu biseria timisoara
banner 1164 x 200 px cristescu 1000 x 200 2 copy

Un incendiu a izbucnit, duminică, într-o biserică din Timișoara, din zona Prințul Turcesc. Pompierii au intervenit prompt și nu s-au înregistrat victime.

Incendiul a cuprins altarul, când au ajuns pompierii militari. Au stins focul, care a distrus elemente de mobilier și materiale textile.

„În data de 19.01.2025, în jurul orei 14:00, am fost anunțați prin SNUAU 112 despre producerea unui incendiu la un lacaș de cult situat pe strada Andrei Șaguna din Timișoara. A fost alertat Detașamentul 1 de Pompieri Timișoara și la locul evenimentului s-au deplasat de urgență o autospecială de primă intervenție și comandă, trei autospeciale de stingere, o autoscara mecanica pentru lucru și salvare de la înălțimi și  un echipaj SMURD”, a transmis ISU Timiș.

Stiri Timisoara promovare banner maxagro

Investiția pompierilor continuă pentru a se stabili cauza incendiului.
Sursa foto: facebook.com/Adevarul Bisericii

cristescu 1000 x 200 2 copy untitled design
/** clever pariuri **/ /** sfarsit clever **/