Handbaliștii de la SCM Poli, cinci victorii din cinci în amicale. Ultimul test, la Kikinda

SCM Poli a câștigat și ultimul meci de verificare, la scorul de 29-27 pe terenul celor de la MRK Kikinda, formație de prima ligă sârbă. Elevii lui Pero Milosevic rămân neînvinși în amicale, după două succese acasă cu Oradea, echipă de liga secundă, plus alte două victorii în deplasare la Reșița, cu CSM Școlar și formația de prima ligă CSM Făgăraș.

Timișorenii nu au putut conta la Kikinda pe doi jucători. Flavius Cîmpan a fost menajat după ce s-a accidentat ușor la turneul de la Reșița. De asemenea, Raul Bota a fost cu echipa de juniori la un turneu la Turda. Milos Orbovic a revenit în schimb de la Campionatul Mondial, unde a participat cu naționala Serbiei. Ghiță Irimescu a jucat şi el primele sale minute după operația la menisc. La pauză, Poli a condus cu 16-15. Iată marcatorii: Marjanovic 8, Sadoveac 6, Pribanic 4, Dragas 4, Milosevic 3, Orbovic 3, Fenici 1.

SCM Poli joacă primul meci oficial din 2019 acasă, joi, 31 ianuarie, de la ora 17,30, cu Dinamo.