Fugă periculoasă, la Timișoara. Un șofer s-a răsturnat cu mașina după ce a fost urmărit de polițiști

img 20250930 wa0120
banner 1164 x 200 px cristescu 1000 x 200 2 copy

Scene ca în filme, luni după-amiază, pe centura Timișoarei! Polițiștii au încercat să oprească un șofer care circula haotic între Dumbrăvița și Giarmata-Vii. 

Incidentul a avut loc luni, în jurul orei 17.00. Polițiștii din Ghiroda au încercat să oprească un șofer care circula pe centura ocolitoare a Timișoarei, pe direcția Dumbrăvița – Giarmata-Vii.

Cum nu s-a oprit, polițiștii au pornit în „capturarea” lui. Bărbatul a pierdut controlul mașinii și s-a răsturnat într-un canal.

„Conducătorul auto nu a respectat semnalul polițiștilor, motiv pentru care s-a pornit în urmărirea acestuia pe o distanță de aproximativ 3 km, pătrunzând pe un teren viran din comuna Giarmata, unde conducătorul a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și s-a răsturnat într-un canal colector.”, au transmis polițiștii.

Stiri Timisoara promovare banner maxagro

img 20250930 wa0121

În urma verificărilor, polițiștii au stabilit identitatea conducătorului auto. Bărbatul, în vârstă de 36 de ani, nu avea permis de conducere pentru nicio categorie. El a fost reținut peste 24 de ore în arestul poliției. Polițiștii îl cercetează pentru conducerea unui vehicul fără permis.

cristescu 1000 x 200 2 copy untitled design
/** clever pariuri **/ /** sfarsit clever **/