Fără punct marcat cu Cluj Crusaders. Timișoara 89ers, învinsă în al doilea meci oficial al sezonului

Timișoara 89ers a pierdut primul meci al sezonului jucat în deplasare, pe terenul celor de la Cluj Crusaders. Formația în alb și albastru a cedat la scorul de 21-0 pe terenul ardelenilor, după un meci spectaculos, dar în care toate punctele s-au marcat în sfertul al doilea.

Gazdele au dat primul touch-down la începutul sfertului al doilea, prin Marian Mikacs, iar Laszlo Tamas a adus extra-punctul. Crusaders a ajuns apoi din nou în end-zone-ul timișorenilor grație lui Florin Oltean, iar scorul a devenit 14-0 după extra-punctul bifat de Tamas. Al treilea și ultimul touch-down s-a marcat înainte de pauza mare și a fost reușit de Hanno Heinrich, iar același Laszlo Tamas a reușit extra-punctul. Timișoara 89ers a jucat bine în ofensivă, dar nu a putut ajunge până în end-zone-ul gazdelor, deoarece clujenii au dovedit din nou că au o apărare redutabilă.

Timișoara 89ers va disputa următorul meci tot în deplasare, la Mureș Monsters, în data de 5 mai.

Sursa foto: firstdown.ro