Dotări IT pentru unitățile de învățământ din comuna Cornereva

tablete scolare 618x400

Școlile și grădinițele din comuna cărășeană vor fi dotate cu echipamente IT, de peste 500.000 de lei.

Primăria Cornereva dotează școlile și grădinițele de pe raza comunei cu table digitale, laptopuri, imprimante, și alte echipamente informatice necesare elevilor, profesorilor și personalului didactic. Dotările sunt parte a unui proiect european accesat de Primăria Cornereva pentru unitățile de învățământ din comună.

După accesarea finanțării, administrația locală a trecut la pasul următor, scoaterea la licitație a contractului de achiziție, estimat la o valoare de 532.716.87 de lei. Ofertele din partea operatorilor economici se pot depune până în 7 februarie, potrivit anunțului lansat în Sistemul Electronic de Achiziții Publice.

Stiri Timisoara si Resita publicitate online dacus 05 iulie 2024 Stiri Timisoara Publicitate online Brantner 1000x100px

Prin implementarea acestui proiect se urmărește „creșterea gradului de atragere în școală a elevilor în vederea combaterii abandonului școlar, prin integrarea noilor dotări și tehnologii în procesul educațional”, precizează reprezentanții Primăriei Cornereva.

stiri Timisoara publicitate si promovare online banner maxagro
/** clever pariuri **/ /** sfarsit clever **/