Cei doi bărbați de 26 și 37 de ani au fost găsiți astăzi de polițiști în Oțelu Roșu.
Polițiști de la Serviciul de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Caraș-Severin și Poliția Orașului Oțelu Roșu au depistat doi bărbați de 26 și 37 de ani, din Oțelu Roșu, pe numele cărora erau emise, de autoritățile austriece, mandate europene de arestare pentru comiterea, pe teritoriul Austriei, a unei tâlhării cu folosirea unei arme.
Cei doi au fost prezentați procurorului din cadrul Curții de Apel Timișoara, care a dispus reţinerea lor pentru 24 de ore.
Bărbații au fost introduși în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliție Județean Caraș-Severin, urmând a fi prezentați judecătorului Curții de Apel Timișoara pentru emiterea mandatului de arestare preventivă în vederea extrădării către autoritățile austriece.
Activitatea a beneficiat de sprijinul luptătorilor din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale al inspectoratului.
Tânărul a dispărut în jurul orei 13:00 și a fost găsit de polițiști în jurul orei 22:00. Polițiștii reșițeni au fost sesizați astăzi că, în jurul orei 13:00, Vlad...
Plătește factura de salubritate la PayPoint, simplu și rapid!
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281