În localitatea Voiteg din apropiere de Timișoara, doi bărbați au murit sâmbătă-seara după ce s-au electrocutat în timp ce lucrau la stâlp de joasă tensiune.
Polițiștii din Deta au fost sesizați sâmbătă-seara cu privire la faptul că doi bărbați, în timp ce executau lucrări la un stâlp de joasă tensiune pe raza localității Voiteg, ar fi fost electrocutați.
Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat că este vorba de doi bărbați, de 53 și 54 de ani.
Medicul de pe ambulanța SAJ sosită la fața locului a declarat decesul celor doi bărbați.
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă.
Sorin Grindeanu a anunțat oficial că social-democrații nu vor mai înainta nicio propunere pentru formarea noului executiv, după eșecul ultimelor consultări! „PSD a fost mereu constructiv în ceea ce...
Ioana Toma |
26 June 2026
Dani Stanciu |
26 June 2026
Ioana Toma |
26 June 2026
Informaţiile publicate de expressdebanat.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
Vezi termeni și condițiiTel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2025 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281

