Cu AUR nu se negociază nimic! Urmează suspendarea președintelui Nicușor Dan și alegeri anticipate!

miclau samuel aur

Partidul lui George Simion demarează procesul de suspendare a președintelui României și procedurile pentru organizarea alegerilor anticipate!

Potrivit deputatului AUR de Caraș-Severin, Samuel Miclău, Consiliul Național de Conducere al Alianței pentru Unirea Românilor a decis astăzi, într-o ședință extraordinară, trecerea pe linie moartă al lui Nicușor Dan.

Cei 135 de membri ai CNC AUR prezenți la ședință au votat, în unanimitate, demararea procedurii de suspendare a președintelui Nicușor Dan și a dialogului cu celelalte forțe politice în acest sens. „Printre motivele care stau la baza acestui demers se numără excluderea unei părți importante dintre români din luarea deciziilor care privesc viitorul României, dar și refuzul privind nominalizarea celei de-a doua propuneri de prim-ministru, așa cum este constituțional. Totodată, membrii CNC AUR au votat, în unanimitate, pentru reîntoarcerea la popor prin începerea procedurilor în privința alegerilor anticipate.”, a detaliat Samuel Miclău.

În cadrul aceleiași ședințe s-a mai decis că parlamentarii AUR nu vor fi prezenți și nu vor vota niciun guvern al coaliției propusă de Nicușor Dan.

/** clever pariuri **/ /** sfarsit clever **/