Cicliștii de la UVT, pe podium la Ziridava Road Race 2023

În weekend, echipa de ciclism UVT-Devron West Cycling Team a fost prezentă la Ziridava Road Race 2023, unde a participat la doua etape, una de contratimp individual și una de fond.

La etapa de contratimp, cicliștii UVT-Devron West Cycling Team au obținut clasări foarte bune:

Locul 1 – Alexandra Cioclu (juniori);
Locul 1 – Georgeta Ungureanu;
Locul 3 – Vlad Ramzing (U23) urmat, la o diferență de 0,03 secunde, de Erick Rogoz (U23), care a obținut astfel locul 4;
Locul 5 – Alin Toader (U23)

Locul 6 – David Urs (U23).

La categoria Elite, Arman Garibean a terminat pe locul 7, iar Andrei Sobennicov pe locul 8. La proba de fond, după o luptă exemplară dusă de întreaga echipă, rezultatele au fost:

Locul 11 – Arman Garibean (Elite);

Fiind o cursă care aduce puncte contând pentru Cupa României (cumulând timpii de la contratimp și fond), premiile cicliștilor UVT-Devron West Cycling Team în acest clasament sunt:

Locul 1 – Alexandra Cioclu (juniori F);
Locul 1 – Erick Lorincz Rogoz (U23);
Locul 4 – Vlad Remzing (U23);
Locul 5 – Alin Toader (U23);

La aceste rezultate s-au adăugat premiile acordate de organizator, Asociația Euromediu din Arad. Echipa UVT-Devron West Cycling Team se pregătește în următoarea perioadă pentru participarea la Campionatele Naționale 2023.