Canicula trimite cărășenii în natură: O zi de relaxare la Lacul Dognecea

Afrodita 1000x200

Când temperaturile din orașe devin greu de suportat, iar asfaltul încins transformă orice ieșire într-o probă de foc, refugiul cel mai bun rămâne mijlocul naturii. Aflat la doar o „aruncătură de băț” de Reșița, Lacul Dognecea reprezintă opțiunea perfectă pentru un weekend torid.

Adăpostit de dealurile din zonă, Lacul Mare este spațiul perfect pentru o ieșire scurtă, un picnic în aer liber sau o noapte petrecută la cort. La doar un sfert de oră de mers pe jos se ascunde o a doua oglindă de apă, renumită pentru nuferii albi și roz care îi acoperă suprafața, dând locului o notă aparte.

vestmed 1000x200

Ambele acumulări de apă atrag vizitatorii dornici de liniște, fiind excelente pentru pescuit sau o ieșire cu barca. În plus, potecile care șerpuiesc prin împrejurimi oferă trasee accesibile pentru plimbări în mijlocul vegetației, departe de agitația orașului.

Stiri si Publicitate Timisoara, Resita, Hotel Versay aprilie 980x120 px
/** clever pariuri **/ /** sfarsit clever **/