Un bărbat din Timiș a alertat polițiștii, miercuri dimineață, după ce a văzut un om spânzurat într-o curte.
Polițiștii din Periam sunt cei care au intervenit. Incidentul a avut loc în localitatea Vizejdia. Bărbatul care s-a spânzurat în curte are 62 de ani.
„La data de 28 mai 2025, în jurul orei 07:40, polițiștii din cadrul Secției 12 Rurale Periam, au fost sesizați prin apelul unic de urgență 112, de către un bărbat în vârstă de 33 de ani, cu privire la faptul că acesta ar fi observat în curtea unui imobil din localitatea Vizejdia, un bărbat spânzurat. Polițiștii s-au deplasat la fața locului, unde se afla și un echipaj medical, care, din nefericire, a constatat decesul unui bărbat în vârstă de 62 de ani. În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă”, a transmis IPJ Timiș.
Comisia Europeană a publicat marți Raportul de convergență pentru 2026, document care evaluează pregătirea statelor membre din afara zonei euro pentru adoptarea monedei unice. Concluzia este că niciunul dintre...
Ioana Toma |
24 June 2026
Ioana Toma |
24 June 2026
Noi echipamente la Spitalul Județean din Timișoara pentru reducerea riscului de infecții
Raluca Pantea |
24 June 2026
Informaţiile publicate de expressdebanat.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
Vezi termeni și condițiiTel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2025 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281

