Asfalt în loc de piatră cubică pe drumul dintre Fântânilor și Mociur, la Reșița

lucrari la Resita drum piatra cubica modernizare

Primăria Reșița reabilitează porțiunea de drum cuprinsă între strada Fântânilor și tronsonul recent inaugurat din zona Mociur. Lucrările încep în iunie!

Municipalitatea reșițeană continuă lucrările de modernizare a infrastructurii rutiere în cartierul Mociur. După ce în primăvara acestui an Primăria Reșița a inaugurat tronsonul de doi kilometri ce leagă Lunca Bârzavei de centrul civic, autoritățile se pregătesc acum să modernizeze și porțiunea de piatră cubică cuprinsă între strada Fântânilor și noul drum din Mociur.

Potrivit viceprimarului municipiului Reșița, Daniel Călin, lucrările vor fi executate în regie proprie de angajații Direcției de Întreținere și Reparare a Patrimoniului, suma alocată pentru  această investiție fiind de circa 1,2 milioane de lei.

Stiri Timisoara si Resita publicitate online dacus 05 iulie 2024 Stiri Timisoara Publicitate online Brantner 1000x100px

Avem toate avizele necesare, mai lipsește doar semnătura finală a verificatorului de proiect. Imediat după aceea, începem lucrările”, a declarat viceprimarul Reșiței.

Lucrările vor demara în luna iunie, iar autoritățile estimează că execuția lor va dura aproximativ două săptămâni, în funcție de condițiile meteorologice. Proiectul prevede îndepărtarea completă a pietrei cubice, refacerea trotuarelor, montarea de borduri noi și asfaltarea integrală a segmentului de drum.

stiri Timisoara publicitate si promovare online banner maxagro
/** clever pariuri **/ /** sfarsit clever **/