Metalul a adus nouă jucători, a cedat mult mai puţini, dar nu a cheltuit nici măcar un leu, dimpotrivă, a încasat peste 150.000 de euro!
Clubul din Valea Domanului a fost foarte activ pe piaţa transferurilor în această iarnă, dar patronul Cătălin Rufă a căutat jucători liberi de contract pe care Marian Pană să-i reinventeze. ,,Nu s-a cheltuit nimic pe jucătorii aduşi, nicio sumă de transfer, niciun comision la vreun impresar. Am făcut transferuri cu cap. Nu va pleca nimeni fără sume importante de bani”, a declarat omul care a readus Reşiţa în eşalonul secund al fotbalului românesc.
Clubul a ieşit pe plus după campania de achiziţii şi asta, pentru că CS Universitatea Craiova l-a achiziţionat cu mai mult de 150.000 de euro pe Bogdan Vătăjelu. Rufă e mulţumit de relaţia cu administraţia publică reşiţeană şi susţine că reţeta financiară de la Metalul e foarte bună. „Clubul nu are nicio datorie, are masa, transportul şi arbitrajele plătite în avans până la sfârşitul returului. E stabilitate la club şi le mulţumesc tuturor partenerilor pentru asta”, a mai spus patronul rosso-nerilor.
Tânărul a dispărut în jurul orei 13:00 și a fost găsit de polițiști în jurul orei 22:00. Polițiștii reșițeni au fost sesizați astăzi că, în jurul orei 13:00, Vlad...
Plătește factura de salubritate la PayPoint, simplu și rapid!
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281