Un șofer a rămas blocat în mașina pe care o conducea, după ce s-a izbit de un tramvai în fața Prefecturii din Timișoara.
Accidentul a avut loc vineri, puțin după miezul zilei, pe bulevardul Revoluției din 1989. În tramvai se afla doar vatmanul, iar în autoturism doar șoferul. În urma impactului, șoferul autoturismului a rămas prins în mașină.
La fața locului intervin pompierii cu autospeciale de descarcerare și un echipaj SMURD, care acționează pentru scoaterea victimei și asigurarea zonei.
Șoferul rănit în accidentul produs în fața Prefecturii din Timișoara este un bărbat de 44 de ani. Din primele constatări ale polițiștilor, acesta ar fi făcut un viraj la stânga fără să respecte marcajul rutier obligatoriu, moment în care a intrat în coliziune cu tramvaiul care circula pe banda paralelă, din aceeași direcție. Oamenii legii continuă cercetările ca să stabilească toate împrejurările în care s-a produs accidentul.
ANUNŢ OPRIRE APĂ în Bocșa Română – 26.06.2026 –avarie- str. Sadovei parțial și str. Trandafirilor parțial În vederea eliminării unei avarii apărute spontan la conducta principală pe str. Sadovei,...
Ioana Toma |
26 June 2026
Accident grav la Timișoara. Șofer blocat în mașină după impactul cu un tramvai
Alina Dragomir |
26 June 2026
Express de Banat |
26 June 2026
Informaţiile publicate de expressdebanat.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
Vezi termeni și condițiiTel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2025 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281



