Ce debut! Laura Rus a marcat încă din primul meci la Huelva! [VIDEO]

Bocșeanca Laura Rus a revenit cu succes în campionatul de fotbal feminin din Spania. Noua sa echipă, Sporting Club de Huelva, s-a impus astăzi pe teren propriu, cu 3-2, după doar 13 minute conducând cu 3-0! Laura Rus s-a remarcat din plin, cu un gol și o pasă de gol.

Sporting Club de Huelva este prima echipă din străinătate la care a evoluat Laura Rus în cariera ei. După ce a mai jucat în Cipru, Danemarca și Coreea de Sud, Lala s-a întors în Peninsula Iberică. Iar primul meci din 2017, contra echipei UD Tacuense, l-a început ca titulară. Și a jucat de nota 10, exact ca numărul de pe tricou. Laura Rus a marcat în minutul 11 golul de 2-0 al echipei sale, în timp ce Cristina Martin-Prieto a reușit o „dublă”, în minutele 7 și 13.

„Sunt fericită pentru acest meci și pentru că am obținut cele trei puncte, acesta era obiectivul astăzi. Mi-a plăcut cum a jucat echipa, doar că în repriza a doua ne-am relaxat puțin și adversarele noastre au înscris de două ori. Sper ca la meciul de duminica viitoare, cu Betis Sevilla, să luăm încă trei puncte”, a declarat Laura Rus, după meciul cu Tacuense.

Foto&video: Sporting Club de Huelva