Meci „sângeros” pentru scor egal în primul joc acasă!

HC Adrian Petrea a susținut al doilea meci din Liga Națională, debutând în fața publicului reșițean, în compania echipei HC Vaslui.

Duelul celor două echipe, conduse de pe margine de Adrian Petrea și Sandu Iacob, foști adversari în sezoanele anterioare, dar și colegi la echipa națională, s-a încheiat la egalitate, 27-27.
Suporterii reșițeni, veniți în număr mare la Sala Polivalentă (aproximativ 800), au avut parte de un meci agreabil, presărat pe alocuri cu unele dispute între jucătorii celor două echipe.
Prima repriză a aparținut echipei conduse de Adrian Petrea, care a terminat în avantaj, este drept minim: 15-14. A doua repriză, cu excepția ultimelor 8 minute, a aparținut echipei oaspete. În ultimele minute, alături de Adrian Petrea și Eremia Pîrîianu (care a și intrat în joc) și cu sprijinul spectatorilor, jucătorii reșițeni au revenit la cârma partidei și au egalat la 27.
După două etape, HC Adrian Petrea se află pe locul 6, la egalitate de puncte cu Dinamo București și HC Vaslui.

Urmează deplasarea la Galați, unde duminică, 30 august, vor întâlni echipa nou promovată, CSU Danubius.