Elevii olimpici ai Reşiţei şi profesorii lor, sărbătoriţi de Zilele Oraşului! [FOTO]

Elevii reşiţeni premianţi la olimpiadele şcoale au fost invitaţi, alături de profesorii lor, pe scena din Centrul Civic al Reşiţei, cu prilejul sărbătoririi Zilelor Oraşului.

„Îi felicit pe olimpicii Reșiței, îi voi sprijini întotdeauna și mă voi mândri cu ei! Le transmit și pe această cale profesorilor care i-au pregătit respectul și întreaga mea recunoștință! Felicitări tuturor!“, a transmis primarul Nelu Popa, cel care a înmânat tuturor olimpicilor diplome şi premii în bani din partea municipalităţii.

Elevii olimpici ai Reşiţei

1. Mădălina Maria Boloca – Şcoala Gimnazială Nr.2 Reşiţa – premiu special Olimpiada Școlară Națională de Chimie

2. Daniel Mihai Stuparu – Şcoala Gimnazială Nr.2 Reşiţa- medalie de argint Concursul Național ,,Made for Europe”

3. Alessia-Maria Gruia – Şcoala Gimnazială Nr.7 Reşiţa – medalie de aur Olimpiada Școlară Națională de Educație Tehnologică

4. Vlad Ionuț Mîțu – Şcoala Gimnazială Nr.7 Reşiţa – premiu special Olimpiada Școlară Națională de Educație Tehnologică

5. Teodora Potocean – Colegiul Naţional Traian Lalescu Reşiţa – medalie de argint Olimpiada Lectura ca abilitate de viață – LAV

6. Karina Loredana Dimcea – Colegiul Naţional Traian Lalescu Reşiţa – premiu special Olimpiada Școlară Națională de Religie Ortodoxă

7. Vlad Alexandru Iordăchescu – Colegiul Naţional Traian Lalescu Reşiţa – medalie de argint Olimpiada Școlară Națională de Fizică

8. Claudiu Gabriel Negru – Colegiul Naţional Traian Lalescu Reşiţa – medalie de bronz Olimpiada Școlară Națională de Fizică

9. Nicoleta Valentina Voinea – Colegiul Naţional Traian Lalescu Reşiţa – mențiune specială Olimpiada Școlară Națională de Fizică

10. Andru Mihai Buga – Colegiul Naţional Traian Lalescu Reşiţa – premiu special Olimpiada Școlară Națională de Matematică

11. Michelle Stan – Colegiul Naţional Traian Lalescu Reşiţa – mentiune specială Olimpiada Școlară Națională de Limba franceză

12. Antonia Călina – Colegiul Naţional Traian Lalescu Reşiţa – premiu special Olimpiada Școlară Națională de Limba germană

13. Lavinia Anda Tismănariu – Colegiul Național „Diaconovici-Tietz” Reșița – locul I Concursul Național ,,Made for Europe”

14. David Stephan Păun – Colegiul Național „Diaconovici-Tietz” Reșița – medalie argint Olimpiada Școlară Națională de Limba și literatura germană maternă

15. Tiiana Panici – Colegiul Național „Diaconovici-Tietz” Reșița – medalie bronz Olimpiada Școlară Națională de Limba și literatura germană maternă

16. Arhur Loidl – Colegiul Național „Diaconovici-Tietz” Reșița – medalie bronz Olimpiada Școlară Națională de Limba și literatura germană maternă

17. Anisia Chincea – Colegiul Național „Diaconovici-Tietz” Reșița – medalie bronz Olimpiada Școlară Națională de Limba și literatura germană maternă

18. Alexandru Anghel – Colegiul Național „Mircea Eliade ” Reșița – premiu special Olimpiada Școlară Națională de Educație Tehnologică

19. Ionuț Marian Mateș – Liceul Teologic Baptist Reșița – medalie de aur Olimpiada Școlară Națională de Religie

20. Eros Mandici – Liceul de Arte Sabin Păuța Reșița – premiu special Olimpiada de interpretare vocală, instrumentală și studii teoretice muzicale

21. Nicolae Gavril Radovan – Liceul de Arte Sabin Păuța Reșița – medalie argint Olimpiada Națională de Muzică instrumentală

22. Narcis Casian Rotariu – Liceul de Arte Sabin Păuța Reșița – medalie argint Olimpiada Națională de Interpretare Vocală, instrumentală și studii teoretice muzicale

23. Elisa Oana Marcu – Liceul de Arte Sabin Păuța Reșița – premiu special Olimpiada Națională de Interpretare Vocală, instrumentală și studii teoretice muzicale

Profesorii care i-au pregătit pe olimpicii Reşiţei

24. Iosif Rămneanțu – Şcoala Gimnazială Nr.2 Reşiţa

25. Adina Daniela Tâmpa – Şcoala Gimnazială Nr.2 Reşiţa

26. Ileana Pomoja – Şcoala Gimnazială Nr.7 Reşiţa

27. Adriana Vasile Dudaș – Colegiul Naţional Traian Lalescu Reşiţa

28. Nicolae Chiosa – Colegiul Naţional Traian Lalescu Reşiţa

29. Simona Bar – Colegiul Naţional Traian Lalescu Reşiţa

30. Adrian Doxan – Colegiul Naţional Traian Lalescu Reşiţa

31. Otilia Bejan – Colegiul Naţional Traian Lalescu Reşiţa

32. Camelia Radovan – Colegiul Naţional Traian Lalescu Reşiţa

33. Andreea Ungureanu – Colegiul Naţional Traian Lalescu Reşiţa

34. Florica Molnar – Colegiul Național „Diaconovici-Tietz” Reșița

35. Viorica Gârtoi – Colegiul Național „Diaconovici-Tietz” Reșița

36. Sonia Maria Chwoica – Colegiul Național „Diaconovici-Tietz” Reșița

37. Valeriu Untea – Colegiul Național „Diaconovici-Tietz” Reșița

38. Ana Ghican – Colegiul Național „Mircea Eliade” Reșița

39. Daniel Bărnuț – Liceul Teologic Baptist Reșița

40. Adela Cornelia Remelei Balogh – Liceul de Arte Sabin Păuța Reșița

41. Eremia Breșneni – Liceul de Arte Sabin Păuța Reșița

42. Silvia Poiană – Liceul de Arte Sabin Păuța Reșița

Felicitări tuturor!

Sursă foto: Facebook